Spotkania i rozmowy o życiu w lesie z Panią Pauliną
Od trzech lat spotykamy się z pracownikami Nadleśnictw Woziwoda i Czersk, realizując projekt „W lesie”.
W ramach projektu odbyły się już zajęcia poświęcone tematom: „Cztery pory roku w lesie” oraz „Owady pożyteczne i szkodniki”. W tym roku szkolnym poznawaliśmy natomiast ssaki Borów Tucholskich.
Pani Paulina, pracownik Nadleśnictwa Czersk, w niezwykle ciekawy i angażujący sposób opowiadała naszym uczniom o życiu ssaków. Pokazała, które gatunki są objęte ochroną, wyjaśniła, czym się żywią oraz jaką rolę pełnią w ekosystemie leśnym. Poznaliśmy wiele interesujących ciekawostek na ich temat, a także dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy im pomagać.
W ramach tegorocznej edycji projektu odbyły się dwa spotkania w szkole, na sali gimnastycznej, oraz jedno na Ścieżce Edukacyjno-Leśnej przy leśniczówce w Czersku, które miało miejsce 18 czerwca.
Tegoroczną edycję projektu zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, przekazaną wiedzę i miło spędzony czas.




















Komentarze
Prześlij komentarz